Hantho brygge 3
, TVEDESTRAND
Hold meg oppdatert
Jeg er interessert i oppdateringer om denne boligen
Meld interesseSist oppdatert: 13/6/2022 15:01
Ny sjønær hytte - Båtplass - 3 soverom - Parkering - Flytt rett inn:)
Hantho Brygge- prosjektet har tatt med seg sørlandspreget på hyttene og modernisert det til åpne luftige hytter med god arealutnyttelse og ikke minst nærhet til sjøen og de mulighetene som ligger i den flotte skjærgården i Tvedestrand. Flytt rett inn umiddelbart! Her er det 6 flotte hytter med 3 soverom, parkering og rett til båtplass i bryggeanlegget rett ved. - KUN EN IGJEN - Stue og kjøkken er i åpen løsning med god takhøyde og store vindusflater. Med båtplass, parkering og badeplass rett utenfor er det tilrettelagt for å nyte hva sørlandet har å by på sommer som vinter. Hantho brygge 3 (T1.2): 4 100 000,- Tegnet av Arkitekt Randi Dalevold - Bygget av Asle Thorsen
Komplett salgsoppgave
Kommune
Tvedestrand
Objektstype
Fritidseiendom
Matrikkel
Kommunenummer: 4213
Gårdsnummer: 6
Bruksnummer: 137
Arealer
Primærrom: 82 m2Primærrom: 82 m282
Bruksareal: 87 m2Bruksareal: 87 m287
Byggeår
2021
Hvitevarer
Integrerte hvitevarer medfølger.
Fasiliteter
Balkong/Terrasse
Parkering
Fritidsboligen har parkeringsplass på egen tomt. I tillegg vil hver eiendom få tinglyst en leierett til en parkeringsplass og en båtplass på marinaen. Leien for båtplass vil for 2021 være fra kr 6 340 for en 2,5 meter plass til kr 10 150 for en 4 meters plass. Leie av ekstra parkeringsplass kr 2 790. Hytta har opplegg for elbil. Ladestasjon inngår ikke.
Standard
KJØKKEN HTH-kjøkken i pen hvit utførelse, integrerte hvitevarer(komfyr, kjøl/fryse-skap, platetopp, oppvaskmaskin) samt servant og garnityr. Hvitevarer fra AEG – pyrolyse – induksjon. Innredningen har skuffer som er den mest brukte løsningen i nyere tid. Vifte over komfyr/platetopp med utkast mot yttervegg. Det monteres kjøkkenøy med skuffer. T2 (den nærmest sjøen med størst areal og størst veranda) vil ha integrert vinskap i kjøkkenøy. BAD Dusjvegger/dusjhjørne av god kvalitet i sort. Blandebatteri i sort, av god kvalitet med hånddusj og tallerken. Automatisk styrt baderomsvifte. Servant/servantskap (inkl kran) med speil av god kvalitet. Slukrenne i bakkant av dusj. Elektrisk håndkletørrer for fire handklær til hvert bad. Opplegg for vaskesøyle. SANITÆR Dusj med slukrenne i bakkant av dusj(mot vegg), wc, innredning med servant inkludert kran/garnityr. Håndkletørker for fire håndkle moteres på badet. Opplegg for vaskesøyle(for tørk og vaskemaskin) BALKONGER/TERRASSER/UTEPLASSER Dekket leveres i Royalimpregnert treverk. Uteområdet: armert gress på kjøre- og parkeringsarealer, øvrig ferdiggress. Hekk mot vei. DØRER OG VINDUER Ytterdør i tradisjonell stil, farge tilpasset hver hytte. Leveres med dørvrider og kodelås Yale Doorman. Innerdør: Ferdigmalte massive dører med ett speil og terskel i eik. Dørvrider i børstet rustfritt stål og enkel låskasse med nøkkel. Vinduer i klassisk hvit, vendbare der det er naturlig/praktisk. OVERFLATER OG KLEDNING innvendige overflater er hovedsakelig fiberarmertgips sparklet og malt. Malt trekledning utvendig. Stue/kjøkken og soverom får 1-stavs eikeparkett. Bad får fliser på gulv og vegger, gang nede får flis på gulv. Varme i gulv på bad og i gangen nede. Listverk: Hovedsakelig enkle lister, listfritt mellom vegg og himling i 2. etg. PORTTELEFON OG ADGANGSKONTROLL Yale Doorman låssystem på ytterdør. Man kan bruke kode for å komme inn(meget praktisk). KABEL-TV/BREDBÅND/TELEFONI Tilrettelagt internt. Fiberkabel er lagt til hytte. Kjøper bestiller og betaler oppkobling av fiber selv. EL-ANLEGG Led-spotter i gang, stue/kjøkken og bad (dim to warm). Opplegg for senere montering av EL bil lader skal inngå. Opplegg for nedhengt belysing over kjøkkenbenker. Dobbel utekontakt og utebelysning. Opplegg for fiber/kabel-TV. Fleksible persienner flere steder.
Innhold
1. etg: 3 soverom, gang, vaskerom/teknisk rom, bad. Utvendig bod. 2. etg: Stue/kjøkken i åpen løsning.
Takstdato
3/31/2022
Eierform
eiet
Konsesjonsplikt
Nei
Odelsrett
Nei
Bo- og driveplikt
Nei
Tomtetype
Eiet
Regulerings- og arealplaner
Området er regulert til fritidsformål.
Ferdigattest/Brukstillatelse
Det foreligger ferdigattest datert 09.06.2021
Ferdigattest/Brukstillatelse datert
6/8/2021
Tinglyste heftelser og rettigheter
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 4213/6/137: 11.01.2017 - Dokumentnr: 31751 - Bestemmelse om båtplass/bryggeplass Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:9 Bnr:21 Bestemmelse om parkering Rett til å leie en båtplass og to biloppstillingsplasser Gjelder denne registerenheten med flere 16.02.2018 - Dokumentnr: 448517 - Bestemmelse om båtplass/bryggeplass Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:9 Bnr:39 Overført fra: Knr:4213 Gnr:6 Bnr:72 Gjelder denne registerenheten med flere 16.02.2018 - Dokumentnr: 448517 - Bestemmelse om parkering Rettighetshaver: Knr:4213 Gnr:9 Bnr:39 Overført fra: Knr:4213 Gnr:6 Bnr:72 Gjelder denne registerenheten med flere 28.03.2022 - Dokumentnr: 340936 - Registerenheten kan ikke disponeres over uten samtykke fra rettighetshaver Rettighetshaver: Dnb Eiendom AS Org.nr: 910 968 955 06.01.2021 - Dokumentnr: 17311 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:4213 Gnr:6 Bnr:72 Elektronisk innsendt 11.03.2021 - Dokumentnr: 297984 - Bestemmelse om båtplass/bryggeplass Rettighet hefter i: Knr:4213 Gnr:6 Bnr:72 11.03.2021 - Dokumentnr: 297984 - Bestemmelse om parkering Rettighet hefter i: Knr:4213 Gnr:6 Bnr:72
Vei, vann og avløp
Offentlig.
TV/Internett/Bredbånd
Tilrettelagt internt. Fiberkabel er lagt til hytte. Kjøper bestiller og betaler oppkobling av fiber selv.
Oppvarming
Det er lagt varmekabler i gang og på badet. Varmeovn i stue.
Totalpris
3988717
Prisantydning
3890000
Omk. Kjøper beløp
98717
Omk. Kjøper beskrivelse
Dok.avg. til staten, 2.5%: kr 97 375,- Tinglysning av hjemmelsdok.: kr 585,- Tinglysning av pantedok.: kr 585,- Attestgebyr: kr 172,- Omkostninger: kr 98 717,- Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.
Eiendomsskatt
6000
Eiendomsskatt år
2022
Kommunale avgifter
11085
Kommunale avgifter år
2021
Info kommunale avgifter
Kjøper betaler kommunale avgifter for vann og avløp. Renovasjon faktureres fra RTA AS. Standard årsgebyr for hytterenovasjon er kr 2225. Søppel skal leveres i søppelbua tilhørende velforeningen i krysset Pederdalsveien/Fremstadhagen. Årsgebyr for vann og avløp er til sammen satt til kr 5062,50. I tillegg kommer forbruk, der sommerforbruk vann er satt til kr 1781 per år og sommerforbruk avløp er satt til kr 2 016,-. Kommunale avgifter faktureres 6 ganger i året. Tallene er hentet fra kommunens hjemmeside og det tas forbehold om endringer i de oppgitte satser.
Info formuesverdi
Formuesverdien av primærbolig skal beregnes av 25% av markedsverdien inntil kr.10.000.000. For verdi over 10 millioner beregnes 50% av den overskytende verdien. Formuesverdien av sekundærbolig skal beregnes av 95% av markedsverdien. For hytter skal formuesverdien beregnes ut fra ligningverdi for 2021 + 25% tillegg.
Velforening
Eierne på Hantho Brygge blir medlem i Hanthosundet Velforening. Vellet tar ansvar for søppelbu, samt vedlikehold og måking av veistubbet fra Fv. 410 og frem til hyttene. Dette gjelder ikke den lille veien til Hantho Brygge 7 og 9, disse to hyttene vil benytte felles vei / innkjøring som de sammen har vedlikeholdsplikt for. Vellet har også en egen volleyballbane. Årsavgiften i velforeningen er for 2021 er kr 2 000,-
Bebyggelsen
Området består av både fritidsbebyggelse og eneboliger.
Beliggenhet
Hytta ligger på Hanto i Tvedestrand som er et område med tilgang til sjøen og den fine skjærgården som har mye å tilby. Med båten liggende klar i båtplassen rett ved siden av hytten kan man lett ta seg ut til bl.a. Furøya med konserter(i "vanlig" tid) og restaurant, Tvedestrand by med festivaler og arrangementer, Sandøya har flere butikker/forretninger som Italiensk restaurant, baker, klesutsalg, pølsemaker(med live musikk i vanlige tider) m.m. Litt lengre øst for Sandøya finner man Lyngør med sin prisbelønt trehusbebyggelse der området både har butikker og serveringssteder. Gjeving på landsiden for Lyngør har hotell og restauranter. Kort oppsummert har Tvedestrand mye å by på som du kan nyte med utgangspunkt i en hytte på Hanto Brygge! Rett utenfor hyttene er det badeplass med strand, stupetårn og sklie til glede for store og små. Med bil er det enkel adkosmt til både Tvedestrand, Arendal, og ca. 1,5 times tur til Dyreparken i Kristiansand. Det er golfbane i Tvedestrand ved Nes Verk.
Adkomst
For å komme til hyttene tar man av E18 ved Tvedestrand, tar 410/Kloppemyrveien mot Hanto/Kilsund og videre inn på Ytre vei. Fra E18 er det ca. 5 km til Hanto. Når man kommer til Marinaen på Hanto tar man av til venstre og man er ved hytta
Oppdragsnummer
658220037
Budgivning
Bud kan legges inn på nettannonsen via "gi bud"- lenken. Ved elektronisk budgivning kan bud legges inn trygt og enkelt med Bank-ID. Megler kan også kontaktes for tilsendelse av budskjema. Budskjema finnes også i salgsoppgaven. All budgivning må foregå skriftlig. Kontakt megler dersom det er behov for bistand for å gi bud.
Overtakelse kommentar
Overtakelse etter nærmere avtale. Budgiver oppfordres til å opplyse ønsket overtagelse i budskjema.
Selger
Capnova Hanthosundet AS
Boligselgerforsikring
Selger kan ikke tegne boligselgerforsikring iht. forsikringsvilkårene. Se vedlagte egenerklæringsskjema med opplysninger om eiendommen.
Boligkjøperforsikring
Kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som dekker utgifter forbundet med juridisk bistand, fagkyndig uttalelse og saksomkostninger. Forsikringen er valgfri. Se vedlegg i salgsoppgave for pris og ytterligere informasjon om boligkjøperforsikring.
Meglers Vederlag
Meglers vederlag er avtalt til kr 43 750,- Markedsføring kr 9 000,- Visningshonorar kr 2950,- Oppgjørstjenester kr 6 900,- Selger dekker følgende utlegg til megler: Innhenting av opplysninger fra kommune/offentlige instanser, ev. forretningsfører mv. Selgers tinglysingskostnader kr 585,-
Tilbud på lånefinansiering
Som et av landets største finanskonsern tilbyr DNB Bank ASA alle typer banktjenester til konkurransedyktige priser. Banken kan gi deg lånetilbud til finansiering av eiendommen. Våre meglere kan opprette kontakt mellom deg og en kunderådgiver i banken og som kunde hos oss lover banken en hurtig behandling av din låneforespørsel.
Lovanvendelse
Eiendommen selges etter bestemmelsene i avhendingsloven. Tilbehørsliste som er utarbeidet av meglerbransjen i fellesskap er inntatt i salgsoppgaven, og gjelder dersom ikke annet er særskilt avtalt. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningskyndig før det legges inn bud. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Når kjøper ikke er forbruker: Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pkt. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon. Videre innebærer det å få bekreftet identiteten til eventuelle reelle rettighetshavere, og å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art. Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Dersom innbetaling likevel må foretas på annen måte, må megler orienteres med begrunnelse og informasjon om innbetalers navn, før innbetaling av oppgjør. Dersom megler får mistanke om brudd på hvitvaskingsreglementet i forbindelse med en eiendomshandel, og han ikke klarer å få avkreftet denne mistanke, har han plikt til å rapportere dette til Økokrim. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. Megler kan i enkelte tilfelle også ha plikt til å stanse gjennomføring av handelen.