Hønsisletta 7
, GJERDRUM
Hold meg oppdatert
Jeg er interessert i oppdateringer om denne boligen
Meld interesseSist oppdatert: 14/8/2022 11:26
Lekker og nyere 3-roms selveier med solrik balkong på 16m², garasjeplass og heis! -Flott utsikt
Velkommen til Hønsisletta 7, en lys og innbydende 3-roms fra 2019 med kort gangavstand til alt hverdagen krever. Leiligheten ligger i 4. etasje og har nordvestvendt, overbygd balkong med gode solforhold. I kjelleren har du en fast parkeringsplass i felles garasjeanlegg samt en praktisk bod. Leiligheten har kun noen hundre meter inn til Ask sentrum hvor du blant annet finner dagligvare, apotek, vinmonopol, frisør og andre butikker. Kort fortalt: - Heis til alle plan - Fast garasjeplass - Veldrevet sameie - Integrerte hvitevarer - Vannbåren gulvvarme - Bod i leiligheten og i kjeller - Sentral, men tilbaketrukken - Callinganlegg med kamera - Nordvestvendt balkong på ca. 16 kvm - Kun 200 meter til sentrum av Ask - Kun 400 meter til Ask bussterminal Velkommen til visning - husk påmelding
Komplett salgsoppgave
Kommune
Gjerdrum
Objektstype
Leilighet
Matrikkel
Kommunenummer: 3032
Sameiets Gårdsnummer: 39
Sameiets Bruksnummer: 56
Seksjonsnummer: 24
Kommunenummer: 3032
Sameiets Gårdsnummer: 39
Sameiets Bruksnummer: 57
Arealbeskrivelser
Bruksareal 4. etasje: 82 kvm Entré, stue/kjøkken, bad, vaskerom/wc, 2 soverom og bod. Primærrom 4. etasje: 79 kvm Entré, stue/kjøkken, bad, vaskerom/wc og 2 soverom.
Arealer
Primærrom: 79 m2Primærrom: 79 m279
Bruksareal: 82 m2Bruksareal: 82 m282
Byggeår
2019
Byggemåte
Boligblokk med flatt tak antatt tekket med papp/folie. Yttervegger i betong med utfyllende stenderverk i tre, utvendig kledd med tegl, puss og panel. Etasjeskillere i betong. Bygget er fundamentert til antatt faste masser. Bygningsmassen, som sameiet ansees ansvarlig for, vil ikke bli gitt tilstandsgrad. Tilstand av sameiets bygningsmasse og eventuelt utarbeidet vedlikeholdsrapport kan gis ved kontakt til styret. Se vedlagte tilstandsrapport datert 18.05.22 der byggemåte er nærmere beskrevet, og også gitte tilstandsgrader fremkommer. Tilstandsgradene tilsier hvilken tilstand et objekt har i forhold til et definert referansenivå. For nærmere forklaring av tilstandsgrader og hva de angir, se vedlagte tilstandsrapport. På denne eiendommen har alle bygg komponenter fått Tilstandsgrad 1. Oppgitte arealer er hentet fra vedlagte tilstandsrapport og megler har ikke kontrollmålt boligen. Kommentar fra takstmann: Med bakgrunn i byggets kompleksitet er det vanskelig å måle BRA m².
Hvitevarer
Kjøkken: Integrerte hvitevarer herunder: stekeovn, platetopp, oppvaskmaskin og kjøl/fryseskap.
Modernisert/Påkostet år
-Oppgradert kjøkkeninnredning i forhold til standardleveranse -Oppgradert fliser på bad i forhold til standardleveranse -Oppgradert parkett i forhold til standardleveranse -Oppgradert kjøkkenhette i forhold til standardleveranse -Oppgradert elektrisk: 4 stk Slimline ledlist( 87cm+27cm og 87cm+57cm), 3000Kelvin, med driver for dimming. -Satt inn elektrisk screen på stuevindu. -Garderobeskap på soverom
Fasiliteter
Garasje/P-plass, Heis, Balkong/Terrasse
Parkering
Det medfølger 1 garasjeplass i felles garasjekjeller. Seksjoner som disponerer elbil og som ønsker å lade denne på egen garasjeplass i kjeller må for egen kostnad legge kabel fra hovedtavle for seksjonen og ut til garasjeplassen. Arbeidet skal utføres av godkjent el-installatør og kan ikke igangsettes uten forutgående godkjennelse av styret. Med mindre annet avtales med styret, er det en forutsetning at det installeres eget målepunkt, og at seksjonseieren selv står som abonnent på dette målepunktet. Seksjonseieren skal selv dekker kostnadene ved strømforbruket.
Standard
Entré: Leiligheten har en flott, romslig entré som er innredet med fliser på gulv med underliggende varme, downlightsbelysning med tilhørende skyvedørsgarderobe med god plass for yttertøy . Hele leiligheten har vannbåren gulvvarme (unntatt bad og vaskerom som har varmekabler). Stue: Leiligheten har en lys, åpen stue med store vindusflater på ca. 41 kvadratmeter. Rommet er malt i en moderne grånyanse og har parkett på gulvet, med underliggende varme. Stuen har en spennende utforming, som gir god plass til sofa med tilhørende mediemøblement, og spisestue mot den åpne kjøkkenløsningen. Vinduet og skyvedøren ut mot balkongen har elektriske screens for solavskjerming, som gir et svalt oppholdsrom på de varmeste sommerdagene. Fra stuen er det utgang til den flotte balkongen som er på 16 kvm. Her er det gode plass til flere sittegrupper og grill, hvor man sitter usjenert, mens man kan nyte ettermiddag og kveldssol. Det er i tillegg flott utsikt! Kjøkken: Kjøkkeninnredning fra kvalitetsleverandøren Sigdal med glatte fronter. Kjøkkenet er videre utstyrt med benkeplate av stein. Integrert kjøl/fryseskap, oppvaskmaskin, komfyr og induksjonstopp. Kjøkkenet har godt med skap- og benkeplass, samt benkebelysning. Bad/vaskerom: Leiligheten har et flott, flislagt baderom med lysegrå fliser på vegger og en mørkere grånyanse på gulv. Badet er videre utstyrt med heldekkende servant med skuffer, speilskap, vegghengt toalett og dusj med innfellbare glassdører. Det er varme i gulv og downlightsbelysning i himling. I tillegg til badet har leiligheten et meget praktisk vaskerom med toalett i tilknytning til entreen. Rommet er innredet med fliser på gulv, toalett, servant, speilskap og opplegg for vaskemaskin og tørketrommel. Soverom: Leiligheten har to gode soverom, på henholdsvis ca. 7,5 og 11,3 kvm. Begge rommene har fin plass til seng og nattbord. Hovedsoverommet har skyvedørsgarderobe, mens soverom 2 har garderobeskap. Annet: I leiligheten er det en innvendig bod/teknisk rom med skyvedør. Rommet er innredet med noen hyller. Det er også ekstra lagringsplass i bod i bod-anlegg i underetasje. TEKNISKE INSTALLASJONER Boligen har balansert ventilasjon. Felles varmtvannssystem i følge eier. Hovedenergikilden til oppvarmingen av boligen er fjernvarme fra bergvarme. Varmen fordeles i boligen med vannbåren gulvvarme i alle rom, unntatt på bod og våtrom. Det er varmekabler på begge våtrom. Sikringsskap med automatsikringer. Boligen har brannslukningsapparat, røykvarsler og sprinkleranlegg.
Innhold
Planløsning: 4.etasje: Entré/gang, vaskerom, bad, 2 soverom, bod, stue og kjøkken. Annet: Bod i bod-anlegg samt 1 garasjeplass.
Adgang til utleie
Det er ikke kjent at det foreligger regler som er til hinder for at eiendommen leies ut. Seksjonseier må gjennomgå og gi leietaker husordensregler og vedtekter. Kortidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn er ikke tillatt. Med korttidsutleie menes utleie i inntil 30 døgn sammenhengende. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn. Slik beslutning krever et flertall på minst to tredjedeler av de avgitte stemmene på årsmøtet. Merk imidlertid at begrensningen ikke gjelder for sameier hvor alle bruksenhetene brukes som fritidsboliger.
Takstmann
Olav Ramstad
Type takst
Tilstandsrapport
Takstdato
5/17/2022
Eierform
eierseksjon
Konsesjonsplikt
Nei
Odelsrett
Nei
Bo- og driveplikt
Nei
Tomtetype
Eiet
Tomtestørrelse
1651.4
Beskrivelse av tomt
Sameiet har en flott opparbeidet fellestomt med steinbelagte internveier, belysning og beplantning. Leiligheten har en nydelig balkong på ca. 16 kvm med fin utsikt og kveldssol.
Regulerings- og arealplaner
Eiendommen følger "Kommuneplan 2012-2024". Delarealer for Ask sentrum og arealbruk til fremtidig sentrumsformål. Detaljregulering for Skjønhaugtunet, ikrafttredelse 21.03.2018. Delarealer der formålet er: Parkeringshus m/ anlegg og boligbebyggelse - blokkbebyggelse. Området foran blokka (fotballbanen og barneskolen) er i reguleringsplanen avsatt til boligformål, og bygging må forventes. I følge reguleringsplanen så er maksimal byggehøyde 12.0 meter over gjennomsnittlig planert terrengnivå. Området som vender ut mot Rv 120 (Hvor blant annet Bunnpris ligger) er avsatt til sentrumsformål. I følge reguleringsplanen er maksimal byggehøyde 16 meter, men innenfor områdene 19, 20, 21 og 22 kan deler av bebyggelsen tillates oppført med byggehøyder inntil 22 meter over gjennomsnittlig planert terreng. Slike deler av bebyggelsen skal ikke utgjøre mer en 25 % av den totale % -BYA innen det enkelte kvartal.
Ferdigattest/Brukstillatelse
Det foreligger midlertidig brukstillatelse, datert 23.08.2019, for "leilighetsbygg - BBB1 med 33 boenheter og tilhørende underjordisk parkeringsanlegg og utearealer".
Tinglyste heftelser og rettigheter
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 3032/39/56/16: 18.03.1936 - Dokumentnr: 100616 - Rettigheter iflg. skjøte Bestemmelse om kloakkledning Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Denne servitutten er så gammel at megler ikke hadde tilgang til å innhente denne fra kartverket. 11.05.1954 - Dokumentnr: 102148 - Bestemmelse om veg Rettighetshaver: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:15 Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst skjøte gjeldende overdragelse av gnr/bnr 39/15 i Gjerdrum kommune. Gjerdeplikten påhviler kjøperen. Kjøperen har rett til veg frem til eiendommen etter den oppstukne veg over selgerens eiendom. 08.05.1957 - Dokumentnr: 101764 - Best. om adkomstrett Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om private avkjørsler fra riksvegene. Tillatelse fra vegvesenet til å legge privat avkjørsel fra riksveg nr. 75, Nannestadvegen, til eiendommen og senere eiere av eiendommen. Det er tinglyst regler for hvordan veien skal være. Eier er forpliktet til på egen kostnad å foreta de endringer med avkjørselen som vegvesenet måtte finne det nødvendig å påby - evt. flytte den til anvist sted. 11.05.1957 - Dokumentnr: 101833 - Erklæring/avtale Vegvesenets betingelser vedtatt Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring der undertegnede søkte om tillatelse til å legge vannledning gjennom riksveg nr. 75, Nannestadvegen, ved eiendommen "Hønsen" med gnr/bnr 39/2 i Gjerdrum kommune. Ledningen legges i frostfri dybde (1,6-2,0 m) under vegbanen og føres gjennom vegen ved boring. 20.12.1962 - Dokumentnr: 104357 - Rettigheter iflg. skjøte Rettighetshaver: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:17 Bestemmelse om kloakkledning Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst skjøte gjeldende overdragelse med gnr/bnr. 39/21 i Gjerdrum kommune. Særskilte bestemmelser som er tinglyst er at kjøperen skal ha gjerdeplikten mellom denne eiendommen og selgerens eiendom. Fra denne eiendom har kjøper rett til å slippe spill- og drens- vann inn på gnr/bnr 39/2 gjennom lukket grøft i ca. 40 m lengde til åpen bekk. 04.05.1977 - Dokumentnr: 102334 - Jordskifte Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Grensesak etter jordskiftelovens §100 i forbindelse med bakkeplanering. Partene er enige om grensepunktene på eiendommene. 15.03.1989 - Dokumentnr: 102389 - Bestemmelse om veg Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst skjøte vedr. veirett. Kjøper gis veirett fra riksveg 120 på felles innhøstnings- og villaveg. Utgifter til vedlikehold av felles veg på lik linje med de øvrige oppsittere som har bruksrett på vegen. Kjøper overtar selgers gjerdeplikt rundt nevnte eiendom. Utgifter som påløper i forbindelse med overdragelsen dekkes i sin helhet av kjøper. 26.02.1997 - Dokumentnr: 2599 - Elektriske kraftlinjer Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst avtale mellom grunneier og Akershus Energiverk (heretter benevnt AEV). Avtalen er inngått i tilknytning til at AEV i henhold til forhåndstillatelse fra grunneier, har igangsatt og utført bygging av en 66 kV kraftledning fra Frogner i Sørum kommune til Ask i Gjerdrum kommune. Avtalen dekker grunneiers endelige erstatningsoppgjør for skog, grunn og masteplasser i linjetrasé. Ulemper av enhver art ved utstikking, bygging, drift og vedlikehold av kraftledningen og dens trasé erstattes fortløpende etterhvert som skadene måtte oppstå. 17.01.2003 - Dokumentnr: 918 - Erklæring/avtale Bestemmelse om anlegg og vedlikehold av ledninger m.m. Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring som bekrefter at Gjerdrum boliger AS kan legge el.verkskabler, telekabler og antennekabler på eiendommen gnr/bnr 39/2. Kablene blir lagt mot grense til naboeiendommer. 11.02.2005 - Dokumentnr: 2398 - Erklæring/avtale Kvalitetsavtale for Ask Sentrum Med flere bestemmelser Rettighetshaver Gjerdrum Boliger AS Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Kvalitetsavtale for utbygging av B9 mellom Gjerdrum boliger AS og Gjerdrum kommune. Avtale om utvikling av planområdet. 10.01.2019 - Dokumentnr: 40494 - Bestemmelse om veg Rettighetshaver: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:2 Bestemmelse om vedlikehold Bestemmelse om snøbrøyting/strøing Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om rettighet til fast eiendom. Denne servitutten gir veirett og rett, og vederlagsfri, til adkomst gjennom parkeringskjeller. Hver enkel seksjonseier betaler kostnader ved vedlikehold, snømåking mv. av adkomstveien. 10.01.2019 - Dokumentnr: 40494 - Bestemmelse om adkomstrett Rettighetshaver: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:2 Bestemmelse om vedlikehold Bestemmelse om snøbrøyting/strøing Overført fra: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:56 Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om rettighet til fast eiendom. Denne servitutten gir veirett og rett, og vederlagsfri, til adkomst gjennom parkeringskjeller. Hver enkel seksjonseier betaler kostnader ved vedlikehold, snømåking mv. av adkomstveien. 24.07.2019 - Dokumentnr: 855633 - Bestemmelse om bebyggelse Rettighetshaver: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:2 Rettighetshaver: Knr:3032 Gnr:39 Bnr:20 Tillatt å bygge nærmere tomtegrensen enn 4 m Bestemmelse om adkomst Gjelder også senere fradelte eiendommer Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Erklæring vedr. rett til oppføring og tilkobling av garasjeanlegg/anleggseiendom m.v. Rettighetshaver har rett til adkomst frem til garasjeanlegg på egen eiendom over/igjennom anleggseiendom/garasjeanlegg på gnr/bnr 39/57 samt over gnr/bnr 39/56 og gnr/bnr 59/58 i Gjerdrum kommune. Kostnader for drift og vedlikehold av det som etter dette blir felles adkomst (avkjøring), skal dekkes forholdsmessig mellom gnr/bnr 39/57 og rettighetshaver. Rettighetshaver har rett til å oppføre underjordisk garasjeanlegg (med biloppstillingsplasser, sykkelparkering, boder, tekniske installasjoner med mer). 24.07.2019 - Dokumentnr: 855712 - Bruksrett Kan ikke slettes uten samtykke fra: Gjerdrum Kommune Org.nr: 864 949 762 Bestemmelse om gjensidig bruksrett til uteområder på gnr. 39 bnr. 2, 20, 56, 57 og 58 Bestemmelse om fordeling av kostnader Gjelder også senere fradelte eiendommer Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om kostnadsfordeling og bruksrett på fellesområder i Skjønhaugtunet. Enkelte seksjonseier skal kunne benytte fellesområder, lekeapparater og felles utemøbler. Seksjonseier har en kostnadsfordeling (i de månedlige fellesutgiftene) for drift og vedlikehold. Eiendommene innenfor Skjønhaugtunet har gjensidig lik rett til adkomst på kjøreveier og gangveier over hverandres eiendommer innenfor Skjønhaugtunet. Kostnadene her er også fordelt på seksjonseierne. Eiendommene har gjensidig lik rett til å anlegge/ha liggende vann- og avløpsledninger, internettledninger eller øvrige ledninger på hverandres eiendommer. Garasjeanlegg skal være til felles bruk for gnr/bnr 39/56 og blokkbebyggelse oppført/eller som skal oppføres i feltet merket BBB2 (se kart i servitutt, kan fås ved etterspørsel). Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. 24.07.2019 - Dokumentnr: 855712 - Bestemmelse om adkomstrett Kan ikke slettes uten samtykke fra: Gjerdrum Kommune Org.nr: 864 949 762 Bestemmelse om gjensidig adkomstrett på gnr. 39 bnr. 2, 20, 56, 57 og 58 Bestemmelse om fordeling av kostnader Gjelder også senere fradelte eiendommer Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om kostnadsfordeling og bruksrett på fellesområder i Skjønhaugtunet. Enkelte seksjonseier skal kunne benytte fellesområder, lekeapparater og felles utemøbler. Seksjonseier har en kostnadsfordeling (i de månedlige fellesutgiftene) for drift og vedlikehold. Eiendommene innenfor Skjønhaugtunet har gjensidig lik rett til adkomst på kjøreveier og gangveier over hverandres eiendommer innenfor Skjønhaugtunet. Kostnadene her er også fordelt på seksjonseierne. Eiendommene har gjensidig lik rett til å anlegge/ha liggende vann- og avløpsledninger, internettledninger eller øvrige ledninger på hverandres eiendommer. Garasjeanlegg skal være til felles bruk for gnr/bnr 39/56 og blokkbebyggelse oppført/eller som skal oppføres i feltet merket BBB2 (se kart i servitutt, kan fås ved etterspørsel). Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. 24.07.2019 - Dokumentnr: 855712 - Bestemmelse om vann/kloakk Kan ikke slettes uten samtykke fra: Gjerdrum Kommune Org.nr: 864 949 762 Bestemmelse om gjensidig rett på gnr. 39 bnr. 2, 20, 56, 57 og 58 Bestemmelse om overvann Bestemmelse om grøfter/kummer Gjelder også senere fradelte eiendommer Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om kostnadsfordeling og bruksrett på fellesområder i Skjønhaugtunet. Enkelte seksjonseier skal kunne benytte fellesområder, lekeapparater og felles utemøbler. Seksjonseier har en kostnadsfordeling (i de månedlige fellesutgiftene) for drift og vedlikehold. Eiendommene innenfor Skjønhaugtunet har gjensidig lik rett til adkomst på kjøreveier og gangveier over hverandres eiendommer innenfor Skjønhaugtunet. Kostnadene her er også fordelt på seksjonseierne. Eiendommene har gjensidig lik rett til å anlegge/ha liggende vann- og avløpsledninger, internettledninger eller øvrige ledninger på hverandres eiendommer. Garasjeanlegg skal være til felles bruk for gnr/bnr 39/56 og blokkbebyggelse oppført/eller som skal oppføres i feltet merket BBB2 (se kart i servitutt, kan fås ved etterspørsel). Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. 24.07.2019 - Dokumentnr: 855712 - Bestemmelse om fiber-/data-/telekabel Kan ikke slettes uten samtykke fra: Gjerdrum Kommune Org.nr: 864 949 762 Bestemmelse om gjensidig rett på gnr. 39 bnr. 2, 20, 56, 57 og 58 Bestemmelse om øvrige ledninger Gjelder også senere fradelte eiendommer Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om kostnadsfordeling og bruksrett på fellesområder i Skjønhaugtunet. Enkelte seksjonseier skal kunne benytte fellesområder, lekeapparater og felles utemøbler. Seksjonseier har en kostnadsfordeling (i de månedlige fellesutgiftene) for drift og vedlikehold. Eiendommene innenfor Skjønhaugtunet har gjensidig lik rett til adkomst på kjøreveier og gangveier over hverandres eiendommer innenfor Skjønhaugtunet. Kostnadene her er også fordelt på seksjonseierne. Eiendommene har gjensidig lik rett til å anlegge/ha liggende vann- og avløpsledninger, internettledninger eller øvrige ledninger på hverandres eiendommer. Garasjeanlegg skal være til felles bruk for gnr/bnr 39/56 og blokkbebyggelse oppført/eller som skal oppføres i feltet merket BBB2 (se kart i servitutt, kan fås ved etterspørsel). Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. 24.07.2019 - Dokumentnr: 855712 - Erklæring/avtale Kan ikke slettes uten samtykke fra: Gjerdrum Kommune Org.nr: 864 949 762 Bestemmelse om gjensidig bruksrett til felles renovasjonsanlegg/miljøstasjon på gnr. 39 bnr. 2, 20, 56, 57 og 58 Bestemmelse om fordeling av kostnader Gjelder også senere fradelte eiendommer Gjelder denne registerenheten med flere Meglers forklaring: Tinglyst erklæring om kostnadsfordeling og bruksrett på fellesområder i Skjønhaugtunet. Enkelte seksjonseier skal kunne benytte fellesområder, lekeapparater og felles utemøbler. Seksjonseier har en kostnadsfordeling (i de månedlige fellesutgiftene) for drift og vedlikehold. Eiendommene innenfor Skjønhaugtunet har gjensidig lik rett til adkomst på kjøreveier og gangveier over hverandres eiendommer innenfor Skjønhaugtunet. Kostnadene her er også fordelt på seksjonseierne. Eiendommene har gjensidig lik rett til å anlegge/ha liggende vann- og avløpsledninger, internettledninger eller øvrige ledninger på hverandres eiendommer. Garasjeanlegg skal være til felles bruk for gnr/bnr 39/56 og blokkbebyggelse oppført/eller som skal oppføres i feltet merket BBB2 (se kart i servitutt, kan fås ved etterspørsel). Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til biloppstilling på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/2 skal ha bruksrett til minimum 42 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. Gnr/bnr 39/56 skal ha bruksrett til minimum 33 plasser til sykkelparkering på gnr/bnr 39/57. 10.07.2019 - Dokumentnr: 801832 - Seksjonering Opprettet seksjoner: Snr: 24 Formål: Bolig Sameiebrøk: 820/27090
Legalpant
De andre seksjonseierne har panterett i seksjonen for krav mot seksjonseieren som følger av sameieforholdet. Pantet er begrenset oppad til 2G (G er Folketrygdens Grunnbeløp).
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Det er installert vannmåler. Hønsisletta er privat veg.
TV/Internett/Bredbånd
Tveco. Hvis du har smart tv så trenger du en kortleser til TV kortet, denne har en kostnad på kr. 490,-. Hvis du ikke har en smart TV må du bestille en dekoder fra Tveco, les mer her vedr. priser: https://tveco.net/ktv/index.php. TV- og internett (grunnpakke) er inkludert i felleskostnadene i måneden
Sammendrag selgers egenerklæring
Kjenner du til om det har vært utført arbeid på terrasse/garasje/tak/fasade? Svar: Ja, kun av faglærte. Beskrivelse: Maling av stålbjelke på balkong Arbeid utført av: Asker Entreprenør AS Tilleggskommentar: Lite sår i parkett i stue. Liten stripe på vindu i stue.
Oppvarming
Boligen er oppvarmet via vannbåren varme i alle gulv utenom bod, bad og vaskerom. Bad og vaskerom har varmekabler. Den vannbårne varmen og varmtvannet kommer fra bergvarme.
Energikarakter
- B
Info strømbruk
Nåværende eier har hatt et strømforbruk på ca. 6.500 kWh pr år.
Sameiet
Sameiet: Skjønhaugtunet Sameie 1
Org nummer: 923 273 042Org nummer: 9 2 3 2 7 3 0 4 2923 273 042
Forretningsfører: Bori BBL
Sameiets forsikringsselskap
If Skadeforsikring
Polisenummer felles forsikring
SP2305589.1.2
Forkjøpsrett
Nei.
Regnskap/Budsjett/Kostnadsøkninger
Regnskapet for 2021 viser et driftsresultat på kr. 52.301,- og et positivt samlet årsresultat på 52.359,- Resultatet er kr. 13.539,- bedre enn budsjettert. Arbeidskapital d.v.s likviditet til disposjon utgjorde pr. 31.12.2021 kr. 516.152,-
Styregodkjennelse
Kjøper skal godkjennes av styret i sameiet. Dette kan ikke nektes uten saklig grunn. Ervervsbegrensning – Eierseksjonslovens §23 Ingen kan kjøpe eller erverve flere enn to boligseksjoner i ett og samme eierseksjonssameie. Forbudet gjelder også ved indirekte kjøp og erverv, eksempelvis gjennom bruk av «stråmenn», nærstående eller selskaper. Ved avklaring om det foreligger indirekte eierskap, legges bestemmelsene i aksjelovens §§ 1-5, og 1-3 til grunn. Kjøper må i skjøte signere på at erverv ikke er i strid med regelverket. Kartverket kan nekte tinglysingen dersom de finner at ervervet, på tross av egenerklæring som sier det motsatte, er i strid med regelverket. Dersom overskjøting blir nektet er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting. Har du, dine nærstående eller dine selskaper allerede eierskap til seksjon(er) i sameiet, er det derfor viktig at du sjekker om nytt kjøp kommer inn under ovennevnte forbud før du gir bindende bud på eiendommen.
Vedtekter/Husordensregler
Det er viktig å sette seg inn i sameiets vedtekter og husordensregler (ligger vedlagt i salgsoppgaven) om hva som er lov og ikke. Det skal være et helhetlig uttrykk på hele Skjønhaugtunet og det er derfor viktig å sette seg inn i hva du kan gjøre og ikke. F.eks. solskjerming.
Dyrehold
Husdyr skal føres i bånd på sameiets eiendom. Etterlatenskaper skal plukkes opp umiddelbart og kastes på egnet sted.
Beboernes forpliktelser og dugnader
Den enkelte seksjonseier skal holde boligen, og andre rom og annet areal som hører boligen til forsvarlig vedlikehold, slik at det ikke oppstår skade eller ulempe for de andre seksjonseierne. Seksjonseierne skal vedlikeholde slikt som vinduer, innvendige rør, sikringsskap fra og med første hovedsikring/inntakssikring, ledninger med tilbehør, varmekabler, inventar, utstyr inklusive toalett, fjernvarme radiatorer/kraner og vask, apparater og innvendige flater. Våtrom må brukes og vedlikeholdes slik at lekkasjer unngås. Vedlikeholdet omfatter også nødvendige reparasjoner og utskifting av slikt som innvendige rør, sikringsskap fra og med første hovedsikring/inntakssikring, ledninger med tilbehør, varmekabler, inventar, utstyr inklusive slik som toalett, og vasker, apparater, tapet, gulvbelegg, vegg-, gulv- og himlinger, kraner, skillevegger, listverk, skap, benker og innvendige dører med karmer. Seksjonseieren har også ansvaret for oppstaking og rensing av innvendige avløpsledninger både til og fra egen vannlås/sluk og fram til sameiets felles-/hovedledning. Seksjonseier skal også rense eventuelle sluk på verandaer, balkonger o. l. Seksjonseieren skal holde boligen fri for insekter og skadedyr. Oppdager seksjonseieren skade i boligen som sameiet er ansvarlig for å utbedre, plikter seksjonseieren straks å sende melding til sameiet. Seksjonseierne kan bli erstatningsansvarlig overfor sameiet og andre seksjonseiere for tap som følger av forsømt vedlikehold. Etter et eierskifte har den nye Seksjonseieren plikt til å utføre vedlikehold, inkludert reparasjoner og utskifting, etter dette pkt. 4-1. Denne plikten gjelder selv om vedlikeholdet skulle ha vært utført av den tidligere Seksjonseieren. Seksjoner med eksklusiv bruksrett til forhager, plikter å vedlikeholde disse, herunder slik at disse ikke er til sjenanse for andre i Sameiet, og bærer kostnadene til dette. Vedr. utforming, se pkt. 3-1 (4).
Totalpris
5075092
Prisantydning + Andel Fellesgjeld
4950000
Prisantydning
4950000
Omk. Kjøper beløp
125092
Omk. Kjøper beskrivelse
Dok.avg. til staten, 2.5%: kr 123 750,- Tinglysning av hjemmelsdok.: kr 585,- Tinglysning av pantedok.: kr 585,- Attestgebyr: kr 172,- Omkostninger: kr 125 092,- Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.
Felleskostnader pr. mnd.
4208
Felleskostnader inkluderer
Kommunale avgifter, a-konto varmtvann og fyring, trappevask, felles byggforsikring, grunnpakke kabel-tv/internett, forretningsførsel, garasje m.m. Felleskostnadene er fordelt slikt: Felleskostnader nytte 2 033,- Kabel-TV / Bredbånd 515,- Felleskostnader brøk 153,- Fellessameiet 202,- Garasjesameiet 246,- Måler: Varmtvann: Enhet: 5068/24 ( 50681 - 24) 179,- Kaldtvann: Enhet: 5068/24 ( 50682 - 24) 457,- Oppvarming: Enhet: 5068/24 ( 50683 - 24) 423,-
Andel fellesformue
21255
Andel fellesformue pr. dato
12/30/2021
Info Eiendomsskatt
Gjerdrum kommune har p.t. ikke eiendomsskatt.
Formuesverdi primær
987735
Formuesverdi primær år
2020
Formuesverdi sekundær
3555844
Formuesverdi sekundær år
2020
Regnskap/Budsjett/Kostnadsøkninger
Regnskapet for 2021 viser et driftsresultat på kr. 52.301,- og et positivt samlet årsresultat på 52.359,- Resultatet er kr. 13.539,- bedre enn budsjettert. Arbeidskapital d.v.s likviditet til disposjon utgjorde pr. 31.12.2021 kr. 516.152,-
Bebyggelsen
Området består av blokkbebyggelse, skole- og næring.
Beliggenhet
Leiligheten ligger i et sentralt, og samtidig landlig boligområde på Ask i Gjerdrum kommune. I Ask finner du et godt og variert servicetilbud med bl.a. kulturhus, idrettshall, kafé, hotell, flere dagligvarer og hyggelige nisjebutikker. Det er kort vei til Kløfta med Romerikssenteret, samt Jessheim, Oslo lufthavn, Lillestrøm og Strømmen. Området har også god offentlig kommunikasjon via buss og flybuss. Gjerdrum kommune er meget flinke til å tilby fritidsaktiviteter for alle aldrer. Her kan du trygt oppdra barna og i tillegg pensjonere deg sammen med nære og kjære! Dagligvarehandelen kan gjøres ved bl.a. Coop Ekstra og Rema 1000 i Ask. Her er det også vinmonopol, kulturhus, idrettshall, kafé og flere koselige butikker. Restauranten "Nordvæst" skal også trekkes frem. Her blir du servert både god mat og drikke samtidig som, restauranteier Hilde, er flink til å arrangere flere event. Bla. quiz-kvelder, artister, som Asle Beck, bursdagsselskaper og andre arrangement - bør besøkes! Liker dere indisk mat er det en restaurant "Royal Taste of India" som har fått god omtale på både mat og service. Romerikssenteret på Kløfta er nærmeste handlesenter. Kommunen har et utpreget barnevennlig oppvekstmiljø der det satses stort på idrett innenfor de fleste områder. Idrettshallen er lokalisert like ved ungdomsskolen, og huser blant annet klatrevegg og innendørs skytebane. Gjerdrum har også tilgang til flotte turområder innover i Romeriksåsen, og her er det også gode jakt- og fiskemuligheter. Området har flere idylliske badevann, og fra eiendommen er det gangavstand til Lysdammen, det mest populære - et yndet badested hele sommeren. Innover i marka finnes det flere oppmerkede løyper hvor naturen kan nytes, samt flere, koselige turisthytter som tilbyr servering. Om vinteren er det et langstrakt løypenett som strekker seg innover i Romeriksåsen og byr på god rekreasjon. Kniplia Skisenter har også alpinbakke, snowboardpark, hoppbakker, akebakke og varmestue. Det er kort vei til Gjerdrum golfklubb med fullverdig 9-hulls bane, som anses som en av Norges flotteste.
Adkomst
Det vil bli skiltet med visningsskilt fra DNB Eiendom under annonserte visninger.
Offentlig kommunikasjon
God bussforbindelse til Oslo Lufthavn Gardermoen og Oslo S. Mange bruker også bil til Kløfta og tog videre mot Oslo. Gangavstand til Ask terminal.
Skolekrets
Ta kontakt med skolekontoret i Gjerdrum kommune, tlf. 66 10 6000 for nærmere informasjon.
Barnehage/skole/fritid
Eiendommen har gangavstand til både Gjerdrum barneskole og til Gjerdrum ungdomsskole. Nærliggende videregående skoler finnes bla. i Nannestad og Jessheim. Gjerdrum har flere barnehager derav Gjerdrum barnehage og Grønlund barnehage er kommunale, resterende er private. Barnehageplass søker du på: https://www.gjerdrum.kommune.no/virksomheter/barnehagene-i-gjerdrum/. Ny ungdomsskole på Ask ble åpnet høsten 2009, og ble tildelt Statens byggskikkpris i 201
Oppdragsnummer
303220200
Budgivning
Bud kan legges inn på nettannonsen via "gi bud"- lenken. Ved elektronisk budgivning kan bud legges inn trygt og enkelt med Bank-ID. Megler kan også kontaktes for tilsendelse av budskjema. Budskjema finnes også i salgsoppgaven. All budgivning må foregå skriftlig. Kontakt megler dersom det er behov for bistand for å gi bud.
Overtakelse kommentar
Overtakelse etter nærmere avtale. Budgiver oppfordres til å opplyse ønsket overtagelse i budskjema.
Forsikringsselskap
If Skadeforsikring
Polisenummer
SP2305589.1.2
Selger
Mette Lyngstad
Boligselgerforsikring
Selger har ikke tegnet boligselgerforsikring. Se vedlagte egenerklæringsskjema med opplysninger om eiendommen.
Boligkjøperforsikring
Kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som dekker utgifter forbundet med juridisk bistand, fagkyndig uttalelse og saksomkostninger. Forsikringen er valgfri. Se vedlegg i salgsoppgave for pris og ytterligere informasjon om boligkjøperforsikring.
Meglers Vederlag
Meglers vederlag er avtalt til 0,9 % provisjon av salgssum, minimum kr 44.900,- Markedsføring kr 20 900,- Tilrettelegging kr 13 900,- Visningshonorar kr 3 000,- Oppgjørstjenester kr 6 900,- Selger dekker følgende utlegg til megler: Innhenting av opplysninger fra kommune/offentlige instanser, ev. forretningsfører mv. ca. kr 5 000,- Selgers tinglysingskostnader kr 585,-
Tilbud på lånefinansiering
Som et av landets største finanskonsern tilbyr DNB Bank ASA alle typer banktjenester til konkurransedyktige priser. Banken kan gi deg lånetilbud til finansiering av eiendommen. Våre meglere kan opprette kontakt mellom deg og en kunderådgiver i banken og som kunde hos oss lover banken en hurtig behandling av din låneforespørsel.
Lovanvendelse
Eiendommen selges etter bestemmelsene i avhendingsloven. Tilbehørsliste som er utarbeidet av meglerbransjen i fellesskap er inntatt i salgsoppgaven, og gjelder dersom ikke annet er særskilt avtalt. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningskyndig før det legges inn bud. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Når kjøper ikke er forbruker: Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pkt. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon. Videre innebærer det å få bekreftet identiteten til eventuelle reelle rettighetshavere, og å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art. Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Dersom innbetaling likevel må foretas på annen måte, må megler orienteres med begrunnelse og informasjon om innbetalers navn, før innbetaling av oppgjør. Dersom megler får mistanke om brudd på hvitvaskingsreglementet i forbindelse med en eiendomshandel, og han ikke klarer å få avkreftet denne mistanke, har han plikt til å rapportere dette til Økokrim. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. Megler kan i enkelte tilfelle også ha plikt til å stanse gjennomføring av handelen.